únos

Policie naháněla ženy podezřelé z únosu dítěte. Hlásili ho prarodiče

Pražští policisté dopadli dvě ženy, které byly podezřelé z pokusu o únos malého dítěte. Případ poté předali státní policii, která zjistila, že o únos nešlo. Jedna ze zadržených žen byla totiž matkou chlapce, kterého chtěli do péče dostat její rodiče.

"Strážníci, kteří dohlíží na bezpečnost v MHD, přijali oznámení Policie ČR, že v jedné ze souprav se má nacházet dvojice žen podezřelých z únosu dítěte," uvedl mluvčí Městské policie Jan Čihák.

Strážníci ženy dopadli ve vagonu metra ve stanici I. P. Pavlova. Jakmile dvojice hlídku zahlédla, pokusila se utéct. Jedna z žen se vydala k eskalátorům, druhá s kočárkem na opačnou stranu. Útěk se ale nezdařil.

"Protože jedna z žen kladla aktivní odpor, hlídka proti ní zakročila, přiložila jí pouta. Pro podezření ze spáchání trestného činu strážníci podezřelou dvojici omezili na osobní svobodě," informoval Čihák.

Související obsah

Případ si převzala státní policie, ukázalo se však, že o žádný únos nešlo. "Matka je ve špatné bytové situaci, proto se se svými rodiči dohodla, že se budou v péči o dítě střídat. Rodiče pak žádala o nějaké peníze, to ale odmítli," sdělil mluvčí Jan Daněk.

Právě v tom okamžiku zřejmě vzniklo nedorozumění o únosu. "Žena poté svým rodičům hrozila, že už jim syna nepůjčí. Ti se proto obrátili na policii a nahlásili údajný únos," doplnil Daněk. Chlapec je ale v péči matky, proto o únos ani jít nemohlo a ženy byly propuštěny.

epa, TN.cz

K tématu únos

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz