ČOI

Drzost šmejdů nezná mezí. Jejich nový trik je zatím nejzákeřnější

Drzost šmejdů nezná mezí. Jejich nový trik je zatím nejzákeřnější
Zdroj: Profimedia

Vynalézavost tzv. energetických šmejdů snad nezná mezí. Přišli s úplně novou taktikou, která má připravit lidi o peníze. Začali se totiž vydávat za inspektory České obchodní inspekce (ČOI).

Zákeřný trik začali tzv. šmejdi praktikovat teprve v posledních dnech. Zazvoní u vás doma, vydávají se za inspektory a tvrdí, že vám přišli zkontrolovat účet za energie. Samozřejmě pod záminkou, že vám chtějí sehnat výhodnějšího dodavatele.

"Jedná se zpravidla o dvojici mužů s visačkou inspektor na krku, kteří si vyžádají účet za plyn a elektřinu. Nejedná se o inspektora České obchodní inspekce, avšak spotřebitelé tvrdí, že v rámci představení tito muži skutečně mluví o České obchodní inspekci," vysvětlil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Jedinou snahou těchto lidí je přinutit vás podepsat smlouvu, jejíž součástí je zplnomocnění jednat místo vás a vybrat vám lepšího dodvatele energie. "Cílem těchto smluv však bývá hlavně nárokování vysokých smluvních pokut v případě, že se nakonec spotřebitel rozhodne neměnit dodavatele energií," upozorňuje Fröhlich.

Falešné inspektory eviduje ČOI na Litoměřicku a Mostecku, není ale vyloučeno, že mohou působit i v jiných regionech. 

Související obsah

"Před několika dny jsme společně s ČOI a Energetickým regulačním úřadem vystoupili proti nezákonným praktikám některých přeprodejců energií a informovali jsme spotřebitelskou veřejnost, jak se zprostředkovatelům účinně bránit. Už jenom tím, že si nepustí neznámého člověka do bytu. V našem tažení proti nekalým obchodním praktikám rozhodně nepolevíme. Naopak, připravujeme změnu legislativy, která posílí pravomoci spotřebitelů," říká ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner.

Na Prostějovsku podvodníci okradli seniorku. Podívejte se na reportáž ZDE: 

V případě sporu s podnikatelem, který sliboval vybrat nového dodavatele a následně v případě, že si to rozmyslíte, po vás žádá sankci, je možné využít služby mimosoudního řešení sporů České obchodní inspekce. V případě sporu s dodavatelem energií je možné se obrátit na Energetický regulační úřad.

ČTĚTE TAKÉ:

Jak nenaletět podvodníkům! Rady nejen pro SENIORY

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz