Medvěd

V Ústí poprvé ukázali mládě medvěda malajského, je to slečna

Po třech měsících od narození se poprvé ukázalo ve výběhu zoologické zahrady v Ústí nad Labem mládě medvěda malajského. Jde o první narozené medvídě tohoto druhu v Evropě po sedmi letech. Ošetřovatelé už zjistili, že jde o slečnu, jméno ale zatím nemá.

Tolik pozornosti zřejmě nemá v ústecké zoo nikdo. Mládě medvěda malajského přišlo na svět v půlce února a do této chvíle si ho matka hlídala tak, že se k němu nedostali ani ošetřovatelé.

"Narodila se 16.února a je to teda holčička, jméno zatim nemá, takhle provozně je to prostě ´malá´," řekla ošetřovatelka Klára Machoňová.

Po čtvrt roce mohl konečně zmizet ohradník, který medvíděti a jeho mámě zajišťoval soukromí a mládě poprvé začalo vystrkovat čenich zpoza máminy sukně. Občas svými akrobatickými dovednostmi pobaví návštěvníky.

Medvěd malajský je znám také jako medvěd medojed. V Česku ho chová pět zoologických zahrad, mládě se ale narodilo jen v Ústí.

Související obsah

"Je to velký úspěch, protože za posledních sedm let se v evropských zoo mládě tohoto druhu nenarodilo," řekla TV Nova mluvčí ústecké zoo Věra Vrabcová.

Před sedmi lety se narodila dvě, jedno v Ústí, druhé v Berlíně. Samička teď v ústecké zoo pár let zůstane, pak se jí chovatelé pokusí najít samečka v jiné zahradě.

vbo, Martin Kočárek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz