Napadení

Pejskař zkopal cyklistu, který drknul do psa. Muž skončil na JIP

Policie pátrá po muži, který napadl a surově sbil cyklistu v letňanském lesoparku. Pes vběhl cyklistovi pod kolo, ten o něj zavadil a pravděpodobný majitel zvířete na něj následně zaútočil. Celé situaci přihlížel syn napadeného muže.

Od konce dubna se policisté z místního oddělení Letňany zabývají případem napadení cyklisty, které se odehrálo v lesoparku u Toužimské ulice v Praze 9. "Celý incident odstartovala banální záležitost, když cyklistovi vběhl pod kolo volně pobíhající labrador. Tomu se muž na kole snažil vyhnout, ale i přes usilovné brždění se předním kolem psa dotknul," popsal začátek incidentu mluvčí policie Jan Daněk.

To rozzuřilo jiného muže, pravděpodobně majitele psa, který na cyklistu zaútočil. "Poškozeného začal bít pěstmi do hlavy a kopat kolenem do horní poloviny těla, až skončil na zemi. Pak útočník odešel i se psem pryč. Celému incidentu přihlížel desetiletý syn poškozeného, který si pak všiml, že agresor nastoupil do tmavého vozidla a odjel pryč," uvedl mluvčí policie.

Související obsah

Zraněný muž skončil v nemocnici na jednotce intenzivní péče. Kvůli zlomené levé spodní očnici ho čeká pracovní neschopnost.

Policii se zatím bohužel nepodařilo útočníka dopadnout a proto se napadeným mužem sestvaila identikit. Popis útočníka: věk 30 až 35 let, asi 190 cm vysoká štíhlá svalnatá postava, krátké hnědé až zrzavé vlasy a plnovous stejné barvy. Oblečený byl do šedého trika, kraťasů a na nohou měl světlé sportovní boty. Pes, kterého muž venčil, byl černý krátkosrstý labrador.

Muži hrozí za brutální útok až tříletý pobyt ve vězení. Jestliže muže zachyceného na identikitu někdo poznává, ať se ozve na linku 158.

hru, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz