Summit

Summit v luxusu. Trump se s Kimem sejdou na ostrově Sentosa

Americký prezident Donald Trump a severokorejský vůdce Kim Čong-un se sejdou na dlouho očekávané konferenci 12. června 2018 na ostrově Sentosa v Singapuru v pětihvězdičkovém hotelu Capella. Včera to na svém Twitteru oznámila mluvčí Bílého domu Sarah Sanders.

O hotelu Capella média dlouho spekulovala jako o jednom z možných míst, kde by se tento historický summit mohl odehrávat. Noc v luxusním hotelu Capella vyjde v přepočtu na 13 000 Kč.

Ostrov Sentosa je jedním z 63 ostrovů náležejících k Singapuru. Na přibližně 500 hektarech rozsáhlé plochy naleznete luxusní hotelové resorty, soukromé přístavy a golfové kluby. Historie ostrova však nebyla vždy růžová. V roce 1940 byl Singapur obsazen Japonci, kteří ostrov přejmenovali na Syonan, tedy Světlo jihu.


 

Sentosa je často nazývána také jako „Stát zábavy“. Kromě luxusních hotelů se na ostrově nachází také Universal Studios, nový vodní park nebo Resorts World Casino, které každý rok navštíví až tisíce turistů z celého světa.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covid-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktury. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz