Opilec

Řidič nepustil opilce do trolejbusu. Ožrala zaútočil půllitrem!

Pětadvacetiletý muž hodil proti rozjetému trolejbusu v Lázních Bohdaneč na Pardubicku skleněný půllitr i s pivem proto, že ho řidič vzhledem k jeho opilosti nepustil do vozu. Odneslo to boční sklo. Nádoba skončila v interiéru vozidla a jen pár centimetrů minula hlavu jednoho muže na sedadle.

Půllitr v rukou opilce se ve vteřině může změnit ve zbraň, která dokáže i zabíjet. Do okna udělal díru a skončil na podlaze u nohou cestujících. Ostré střepy se pak rozlétly mezi sedadla.

Podle dopravního podniku půllitr jen o centimetry minul hlavu jednoho cestujícího. Ve skle zůstala dvaceticentimetrová díra. Nikdo se naštěstí nezranil.

Podle policie byl muž vyloučený z přepravy, protože chtěl cestovat trolejbusem i s nalitým pivem. Řidič mu to měl zakázat, a tak mladík zůstal na chodníku. Vůz ujel jen deset metrů a pak do bočního skla přišla rána.

Opilec utekl, strážníci ale měli jeho popis, a tak ho našli záhy, jak se za rohem schovává v chumlu jiných restauračních hostů. "Muž nadýchal 2,15 promile alkoholu,“ řekla mluvčí policie Eva Maturová.

Související obsah

Dopravnímu podniku incident způsobil nemalé problémy, i když je škoda necelých deset tisíc korun. Velkokapacitní trolejbus teď bude chybět zejména během dopravní špičky. Od víkendu je v servisu a čeká ho výměna skla.

"Za trestný čin výtržnictví a poškození cizí věci hrozí pachateli až dvouleté vězení,“ dodala mluvčí.

Podle techniků sklo podržela nalepená reklama. Kdyby tam nebyla, pravděpodobně by se okno vysypalo celé a následky činu mohly být mnohem horší.
 

vrl, Petr Brzek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz