Zahraničí

Sopka Fuego vybuchla podruhé, pohřešuje se téměř 200 lidí!

Téměř 200 lidí se stále pohřešuje po strašlivých erupcích sopky Fuego v Guatemale. Narůstá také počet obětí, podle úřadů zemřelo nejméně 75 lidí, zatím se podařilo identifikovat jen 23 z nich. Kvůli narůstající aktivitě se musí evakuovat další lidé.

Stejně jako havajský vulkán Kilauea i guatemalská sopka Fuego zůstává stále aktivní. "Činnost vulkánu Fuego se za posledních 14 hodin zvýšila, to způsobilo několik mírných a několik silných výbuchů s popelem ve výšce až 5 000 metrů, který míří severovýchodně," informoval v úterý večer guatemalský Institut pro seismologii, vulkanologii a meteorologii.

Kvůli hrozícímu nebezpečí byly nařízeny další evakuace, podle portálu BBC už své domovy muselo opustit více než 3000 lidí.

Úterní exploze mnohé překvapila, jelikož vulkanologové předpokládali, že se po nedělní erupci situace uklidnila. Úřady také upřesnily, že při erupcích zemřelo nejméně 75 lidí, 192 lidí se pohřešuje.

Identifikovat se zatím podařilo jen 23 mrtvých, je tedy možné, že jsou někteří pohřešovaní mezi mrtvými. Záchranné akce musely být po úterním výbuchu na chvíli přerušeny, záchranářské týmy už jsou ale opět v akci.

Související obsah

Při nedělní erupci vylétlo ohromné množství prachu, popela i kamenů do výšky až 10 kilometrů, ty pak následně pokryly vše, co bylo v dosahu.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz