Horolezec

Muž lezl na mrakodrap v Soulu. Policisté ho naháněli na plošině

Muž lezl na mrakodrap v Soulu. Policisté ho naháněli na plošině
Zdroj: Profimedia

Francouzský horolezec Alain Robert, kterému se přezdívá „pavoučí muž“, se ve středu pokusil zdolat nejvyšší budovu Lotte World Tower v jihokorejském Soulu. Francouz lezl na 123patrovou budovu zcela bez jištění. Výstup mu však překazila policie.

Pětapadesátiletý Alain Robert zdolal více než polovinu celé trasy pouze holýma rukama a bez jistících lan. Brzy si ho však všiml člen ochranky mrakodrapu, který upozornil policii. Policisté mu překazili výstup, když byl na úrovni 75. patra a dopravili ho na závěsné plošině na střechu mrakodrapu. Do zásahu bylo zapojeno přes 10 hasičských vozů. 

V minulosti Robert pokořil více než 100 budov po celém světě. Jeho odvaha mu vynesla i zápis do Guinnesovy knihy rekordů. Na kontě má tento horolezec nejvyšší mrakodrapy, ale i různé ikonické budovy po celém světě. Vylezl také na nejvyšší mrakodrap světa Burdž Chalífa v Dubaji ve Spojených arabských emirátech. 

Související obsah

Lotte World Tower je pátou nejvyšší budovou světa a nevyšší budovou Jižní Koreje. Je vysoká 555 metrů a má 123 poschodí. Výstavba byla zahájena v listopadu roku 2010 a byla dokončena v prosinci 2016. Pro veřejnost byla otevřena 3. dubna 2017.

ls, TN.cz

K tématu Horolezec

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz