Slovensko

Učitel na akademii znásilňoval studentky. Důkaz je na internetu

Učitel na akademii znásilňoval studentky. Důkaz je na internetu
Zdroj: TN.cz

Šokující případ se odehrál na střední škole ve slovenské Rožnavě. Ladislav (42) byl učitelem slovenského jazyka a byl obviněn ze znásilnění. Jedna z dívek (15) tlak profesora nevydržela a zhroutila se. Posléze nastalo vyšetřování. Ačkoli ředitel školy ctí presumpci neviny, je podle něj řada důkazů v komunikaci mezi učitelem a žačkami na internetu.

Ladislava vzali do vazby a bylo mu sděleno obvinění. Učitel si měl totiž po studentkách údajně vynucovat sexuální služby. Vše se mělo odehrávat během podivných konzultací, kdy se profesor nebál mladé studentky vydírat, urážet a sexuálně napadat, píší slovenská média.

"Dívky si zval do kabinetu na konzultace, některé i tušily, co se bude dít. Ale ne všechny k němu chodily dobrovolně," popisuje hrůzné zážitky jedna ze studentek střední školy.

Údajně dívkám vyhrožoval špatným hodnocením, ponižoval je, sexuálně napadal a dokonce některým tvrdil, že pokud neudělají, co chce - nedokončí školu.

"Obtěžoval spolužačky ve věku 15 a 16 let, k něčemu se přiznal, dokonce měl své studenty bít a i znásilňovat," cituje slovenský Nový Čas jednu ze studentek akademie. Policie se případem podrobně zabývá a momentálně vše vyšetřuje. Všechny studentky postupně vyslýchá."Podle obvinění měl muž od roku 2016 pohlavní styk se studentkou střední školy pod hrozbou zveřejnění jejího nemravného sexuální života," řekl Novému Času mluvčí krajské prokuratury Milan Filičko.

Sám ředitel školy je z celé kauzy v šoku. "Případ je ve stádiu šetření, stále platí presumpce neviny," řekl deníku Viktor Baláž.

Bohužel posléze podotkl, že proti muži svědčí důkazy. Profesor totiž s dívkami vedl mobilní a internetovou komunikaci. Navíc přiznává, že se nejedná o první případ. Minulý rok se škola vydala na výlet do Maďarska a studentky byly nuceny profesora obdivovat a lichotit mu. Dokonce je nutil,aby se s ním setkaly někde o samotě.

 

Související obsah

Ty si nakonec šly stěžovat k výchovné poradkyni. Ta to údajně sdělila řediteli, který si s kantorem promluvil. "Okamžitě jsem to s ním řešil pohovorem, aby se vyvaroval podobnému chování. V roce 2015 dostal výtku a hrozila mu výpověď z důvodu psychického nátlaku na žačky."

Proč ředitel nepostupoval rázněji a přísněji nikdo neví. Po škole dokonce kolovaly dotazníky, kam se k chování profesora vyjádřilo přes 120 žáků. "Ani jedno negativní slovo. Ale před dvěma týdny se jedna dívka psychicky zhroutila. Okamžitě jsme zalarmovali policii," řekl Baláž. 

Učitel slovenského jazky z obchodní akademie je nyní ve vazbě a hrozí mu 4 až 10 let odnětí svobody.

mk, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Slovensko

Důležité Události

Píše se na Deník.cz