Zahraničí

Úžasná zpráva: V Číně se narodila dvě mláďata pandy velké

V jedné čínské zoologické zahradě mají důvod k oslavám. Samice pandy velké porodila dvojčata. Maminka se o malé medvídky hned po porodu začala zodpovědně starat. Pak mláďata přešla do péče ošetřovatelů.

Sotva se narodili a už se perou. Dvojčata pandy velké zatím vypadají jako olysalé myši, po klasickém černobílém zbarvení ještě není ani stopy, jednou z nich ale budou velcí huňatí medvědi.

Pandí holčička vážila po narození jen něco málo přes 135 gramů, její mladší bráška byl o deset gramů těžší.

Pro jejich maminku to byl první porod a trval zhruba pět hodin. Osmiletá panda se o svá mláďata okamžitě začala pečlivě starat, neustále je hladila a olizovala. Podle ošetřovatelů jsou obě miminka zdravá. Po vážení je zkontrolovali a umístili do vyhřátého inkubátoru, kde si teď spokojeně vrtí ocáskem.

Související obsah

Panda velká, která se stala národním symbolem Číny, žije v bambusových houštinách v horských oblastech. Medvědi vážící až 160 kilogramů dlouho patřili na seznam ohrožených druhů, v poslední době se jejich počet mírně zvýšil.

Ve volné přírodě žije těchto roztomilých dvoubarevných medvídků asi 2000.
 

Jana Gerleová/klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz