Zahraničí

Báli se bomby, v kasičce v kostele přitom někdo nechal poklad!

Báli se bomby, v kasičce v kostele přitom někdo nechal poklad!
Zdroj: wikipedia.org

Může jít o štědrého dárce, možná ale někoho tížilo svedomí. Jedno z toho nejspíš přimělo neznámého člověka k neuvěřitelnému činu. Ve vatikánském kostele vhodil do darovací truhly balíček obsahující 36 tisíc eur (kolem 928 800 Kč). Původně se kněží obávali, že by mohlo jít o bombu, zavolali proto policii.

Římští policisté byli ve středu povoláni k nálezu podezřelého balíčku do kostela Santa Maria delle Grazie alle Fornaci. Místo výbušniny ale v naditém balíčku našli něco neuvěřitelného, byl totiž plný eurových bankovek, uvádí portál Guardian.

Celkem se neznámý rozhodl kostelu věnovat neuvěřitelných 36 tisíc eur (kolem 928 800 Kč), policie nyní prošetřuje, jestli se jedná o dobrodince, nebo někoho, koho pálilo svědomí a snažil se zbavit nelegálně získaných peněz.

"V současné chvíli nevylučujeme jakoukoliv možnost," zhodnotil vrchní vyšetřovatel Salvatore Friano pro portál Il Messaggero a dodal: "Nemůže být vyloučeno, že peníze byly získány nelegálně, možná jde o výsledek nějaké krádeže nebo loupeže po městě."

Související obsah

Baliček objěvil otec Giovanni Martire Savina. "V několika posledních letech se sem tam objeví nějaký balíček s darem, dokonce se objevily částky kolem 1000 eur, nikdy to ale nebylo tolik. Jistě by taková částka byla pro církev užitečná, ale ne na úkor někoho jiného," uvedl překvapený Savina.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz