Domácí

Seniory okradly podvodnice téměř o vše! Lidé se rozhodli pomoci

Desítky lidí chtějí poslat peníze dvěma seniorům, které neznámí podvodníci v Moravské Třebové připravili o veškeré úspory. Jejich nešťastný příběh jsme vám ukazovali ve čtvrtek. Více než 300 tisíc korun měli připravené na nové topení a na pohřeb. V pátek se redakci dokonce ozvala i firma, která by topný systém vybudovala zadarmo.

My jsme žebráci, my jsme vykradený, oni nám to sebrali. Tak si mohli stěžovat senioři, které okradli podvodníci o neuvěřitelných 300 tisíc korun. Pláč kvůli ztrátě peněz nyní vystřídaly slzy dojetí.

"To jsou zlatý lidi, nic jiného, jinak je nemůžu nazvat, mají kousek srdce," svěřil se okradený senior.

Když tento muž mluvil o tom, že jim najednou nezbylo ani na nákup chleba, někteří lidé je v tom nechtěli nechat a posílali do redakce hodně dojemné e-maily.

"Myslíte, že bych mohl zaslat nějakou formou těmto lidem 5000,- Kč? Vím, že to není moc, ale větší částku zaslat nemohu, i když bych chtěl," stojí v jednom z nich. "Rád bych jim nabídl pomoc v tom, že jim zdarma provedeme výměnu otopného systému," nabídla topenářská firma.

Související obsah

"To uhlí, těch padesát metráků už nemůžu skládat, už nemůžu nakládat," uvedl okradený senior.

Třeba Iveta Miklasová z Prahy tvrdí, že pošle tisíc korun. "Mně to oslovilo a bylo to moc smutné," sdělila Miklasová. A vzkaz má i pro dvě podvodnice, které tvrdily, že nesou přeplatek za vodu. Jedna stařenku zabavila, druhá prošmejdila dům a našla tři sta tisíc korun. "Myslím si, že vám ty peníze rozhodně štěstí nepřinesou a styďte se," vzkázala Miklasová.

Manželé šetřili dvacet let, aby si pořídili v pokročilém věku nové topení. Za poslední dny to je na Svitavsku už třetí případ okradených seniorů. Řádil tu falešný kominík a taky úředník, který přišel důchodce odškodnit za útrapy prožité během druhé světové války.

Související obsah

"Apelujeme na občany, aby si lidi nepouštěli do bytu," sdělil mluvčí policie Ondřej Zeman. Tito senioři si bohužel nepamatují, jak ženy vypadaly. Policisté proto budou rádi za jakoukoli indicii, která povede k jejich dopadení.

Úředníci Městského úřadu v Moravské Třebové už údajně připravují podklady k tomu, aby sbírka pro okradený manželský pár mohla začít.
 

Petr Brzek/klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz