Karlovarský kraj

Výbuch otřásl Františkovými Lázněmi. Z domu uteklo 20 lidí

Výbuch otřásl v noci na dnešek domem ve Františkových Lázních. Jeden obyvatel bytu utrpěl zranění. Kvůli látkám nalezeným v domě policisté s hasiči evakuovali na 20 osob. Zbytky trhaviny zlikvidoval pyrotechnik.

Podle svědků mělo jít o po domácku vyrobenou výbušninu. Na místo exploze dorazili hasiči, záchranáři a policie. Kvůli hrozídímu dalšímu výbuchu evakuovali ostatní nájemníky a na místo přivolali pyrotechnika.

"Na místo byly vyslány policejní hlídky společně s hasiči, kteří na místě z domu a z blízkého okolí evakuovali několik rodin, a to z důvodu bezpečnosti. Na místo byl přivolán pyrotechnik k zajištění nezjištěné látky. Celá věc je v současné době v šetření," uvedla policejní mluvčí Zuzana Týřová. "Zranění utrpěla jedna osoba, muž narozený 1995," dodala policejní mluvčí.

Související obsah

Hasiči a pyrotechnik pracovali na místě výbuchu celou noc. Zajistili vzorky výbušniny na pozdější expertízy. Kvůli nestabilitě látky rozhodli ji nepřevážet celou, ale zlikvidovat na místě. Pyrotechnik proto nalezený materiál odnesl na nedaleké pole a odpálil.

Látku nyní budou zkoumat odborníci z odboru kriminalistické techniky a expertíz.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Karlovarský kraj

Důležité Události

Píše se na Deník.cz