Domácí

Potápeči hledají muže, který zmizel při geocatchingu

Dalším dnem pokračuje v Praze pátrání po mladém muži, kterého smetl přívalový déšť při tzv. geocachingu. Policejní potápěči hledají tělo nad jezem u Mánesu. Hasiči se do pražského podzemí spustili v 11 hodin na náměstí 14. října.

Hasiči a policisté obnovili v pondělí dopoledne pátrání po příznivci geocachingu, kterého společně s dalšími lidmi smetl přívalový déšť v pražském podzemí v Motolském potoce. Dva lidi se podařilo zachránit poblíž smíchovské náplavky.

V Motolském potoce, který pod částí hlavního města vede v podzemí, překvapila skupinu čtyř příznivců geocachingu v sobotu silná bouře s přívalovým deštěm. Okamžitě se rozjelo intenzivní pátrání. Do akce se zapojili policisté, záchranáři a také hasiči včetně potápěčů.

Dva ztracené se podařilo vylovit u pražské náplavky. Další pátrání už bylo bohužel velmi smutné, potápěčům se v sobotu večer podařilo vylovit ženu bez známek života. Lékaři už jí nemohli jakkoliv pomoci.

Vzhledem k velmi nepříznivým podmínkám a nastupující noci bylo pátrání po posledním pohřešovaném přerušeno, hasičští potápěči se k němu vrátili v neděli.

Související obsah

"Na žádost Policie ČR se k pražské náplavce vrací potápěči pražských hasičů, aby pátrali po pohřešované osobě," zveřejnili hasiči. Pátrání pak začalo ve dvě hodiny odpoledne.

"Hasičští potápěči vstoupili do podzemí a postupně pátrají po pohřešované osobě. Prostředí je komplikované i s ohledem na nefunkční vysílačky nebo mobilní signál," potvrdil hasičský sbor na Twitteru.

  

Kvůli hrozícím srážkám muselo být pátrání v podzemních tunelech odvoláno, potápěči nadále prohledávali ústí potoka ve Vltavě na náplavce.

"Sledujeme předpověď počasí. Každých 30 minut nás informuje Český hydrometeorologický ústav. Pokud to půjde, do podzemí se budeme vracet," informovali hasiči a skutečně se krátce po čtvrté opět vrátili do podzemních tunelů.

I přes veškerou snahu se ale pohřešovaného najít nepodařilo. krátce před pátou bylo pak pátrání odloženo na pondělní dopoledne.
 

klma, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz