Cestujeme bezpečně

Cesta do Chorvatska: K moři se nyní dostanete levněji a rychleji!

Cesta do Chorvatska: K moři se nyní dostanete levněji a rychleji!
Zdroj: Getty Images

Na všechny cestovatele, kteří se letos chystají k Jaderskému moři autem přes tunel Sveti Ilja, čeká příjemné překvapení. Za průjezd jím totiž od nového roku nemusí platit. Chorvatská vláda poplatek zrušila, cesta je tak nejen levnější, ale i rychlejší.

Tunel Sveti Ilja se nachází na jedné z nejoblíbenějších tras k přímořské Jadranské magistrále a spojuje vnitrozemí za pohořím Biokovo s Makarskou riviérou, kam každoročně míří značná část českých turistů.

"Jsme zvyklí na to, že každým rokem se výdaje na naši dovolenou zvedají, a ne jinak je tomu i v případě cesty na Jadran. Milým překvapením je proto rozhodnutí, že za průjezd tunelem Sveti Ilja v pohoří Biokovo už motoristé v letošním roce nebudou platit poplatek. Dosud to byla částka 20 kun za osobní automobil za každý průjezd, byť jen směrem k moři. Zvláště důležitá je to informace pro české turisty," upozorňuje Ústřední automotoklub (ÚAMK).

Související obsah

Jedná se totiž o čtvrtý nejdelší tunel v Chorvatsku (měří 4240 metrů) a ačkoli se ušetřená částka v přepočtu 71 korun v celkových výdajích za dovolenou spíše ztratí, pro turisty i místní znamená zrušení poplatku ještě jednu větší výhodu. Nyní se dá dojet do Makarské z tohoto místa zhruba za 15 minut.

"Samozřejmě, že důvodem zrušení poplatku není ani tak nespokojenost turistů, jako místních, kteří dojíždějí za prací každodenně do Makarské. Druhým důvodem je nespokojenost motoristů, kteří ztráceli čas na mýtnici," dodává ÚAMK.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz