Násilí

Rodiče a učitelé po celém světě chtějí zakázat násilnou střílečku

Rodiče a učitelé po celém světě chtějí zakázat násilnou střílečku
Zdroj: Profimedia

Násilná hra Fortnite se stala hitem po celém světě a to především u náctiletých. Jsou na hře závislí, ztrácejí koncentraci při výuce a jejich agresivita roste. Rodiče a školy se bouří.

Základní školy se radikálně bouří a sepisují petice proti nové online hře. Fortnite je hitem - a to možná díky velkému množství střílení a násilí. Hráči bojují, aby přežili na ostrově a online se navzájem zabíjejí. I když je hra určená dětem od 12 let, bohužel ji hrají i daleko mladší.

Ředitel školy ve Stoke-on-Trent v Staffordshire napsal všem rodičům žáků email: "Vaše děti se místo učení koncentrují na hraní při vyuce, nejsou schopné věnovat pozornost učivu a o přestávkách se mezi sebou nebaví."

 

Související obsah

Škola v Bristolu zase uvádí, že do hry se u nich pouštějí i žáci mladší 12 let. "Slyšeli jsme, že Fortnite hrají i děti, kterým není ani 7 let. Budeme moc rádi, když jim vysvětlíte riziko a násilí, které celou hru provází," píše rodičům ředitel.

  

Většina rodičů, učitelů a ředitelů škol se bouří a vyžaduje přísné pokuty za nedodržení věkové hranice, která je u této hry jasně daná. Zatím marně. S tvůrci se nejde spojit a na reakce neodpovídají.

Není se čemu divit. Fortnite se daří vydělávat stovky milionů dolarů měsíčně na takzvaných mikrotransakcích - malých nákupech předmětů přímo v samotné hře. A autoři tak nemají důvod cokoliv měnit.

 

Související obsah

Rodiče si aspoň pomocí internetu a diskuzí svěřují své zážitky a reakce jejich potomků, když jim hru chtěli zakázat nebo vypnout.

Jedna z maminek popisuje, jak šla se synem po ulici a viděli plakát. "Můj syn viděl reklamu s mužem a dítětem v bazénu a hned poznamenal, že by to byl perfektní terč na prostřelení hlavy," popisuje matka traumatický zážitek se slovy, že nevěděla, jak reagovat. 

 

Související obsah

Jiný rodič píše, že má s devítiletým synem podobnou zkušenost. "Zbytečně se vzteká, dělá scény a není schopný se soustředit na cokoliv jiného kromě hry."

mk, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz