Most ve Velkém Meziříčí spadl ještě před plánovanou demolicí!

Most ve Velkém Meziříčí spadl ještě před plánovanou demolicí!
Zdroj: TV Nova

O den dřív, než byl původní plán, padl bouraný silniční most ve Velkém Meziříčí a může za to jeho havarijní stav. Více než 90 let starý most se měl bourat až v úterý, ale o den dřív se ukázalo, že by mohl spadnout samovolně, a tak ho stavebníci raději strhli.

Pondělní obrázky - most přes řeku Balinku ve Velkém Meziříčí ještě stojí. Stavebníci provádějí přípravné práce. Jenže ty ukázaly, že je v mnohem horším stavu, než se předpokládalo.

Hrozilo, že by přes noc nevydržel a zřítil se samovolně do koryta a ohrozil tak kolemjdoucí - tak mu stavebnící pomohli. "Začal se bortit, ty nosné konstrukce se začaly rozpadat a bylo ho nutné shodit dolů do řeky," vysvětlil vedoucí zdejšího odboru dopravy Jiří Pospíchal.

V úterý už stroje na místě od rána pracovaly na odklízení. Trosky mostu by z koryta řeky měly zmizet ještě během středy.

Stavebníci musí spěchat - při větších bouřkách, které v těchto dnech řádí, hrozí, že by při rozvodnění mohly trosky mostu ucpat koryto Balinky a vytopit město.

Související obsah

Po odstranění zbytků mostu se na jeho místě hned začne stavět most nový. Hotovo by mělo být v listopadu. Celá akce bude stát 20 miliónů korun.

pez, David Pik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z vraždy mladé irské učitelky byl obviněn Slovák (31)

Z vraždy třiadvacetileté učitelky Ashling Murphyové byl ve středu irskými úřady obviněn slovenský státní příslušník Jozef Puška (31). Podle BBC žil zadržený v Tullamore ve středním Irsku a po sdělení obvinění byl umístěn do vazby. Jeho právník požádal o bezplatnou právní pomoc a tlumočnické služby. Policisté v souvislosti s vraždou zdrželi ještě jednoho podezřelého muže, ten byl propuštěn bez obvinění.

Krátká zpráva

Vůdce gangu pašeráků lidí dostal 15 let vězení

Belgický soud odsoudil šéfa vietnamského gangu pašeráků lidí k 15 letům odnětí svobody a pokutě 920 000 eur. Vo Van Hong (45) byl hlavou skupiny, která byla zodpovědná za úmrtí 39 Vietnamců, kteří byli v říjnu 2019 nalezeni udušení v návěsu kamionu na jihovýchodě Anglie. V loňském roce britský soud odsoudil v této kauze další čtyři podezřelé k trestům odnětí svobody v rozmezí od 13 do 27 let.

Píše se na Deník.cz