Mýval

Mýval šplhající po mrakodrapu se stal hitem internetu!

Doslova instantní internetovou celebritou se stal mýval, který dokázal vyšplhat desítky metrů po kolmé fasádě mrakodrapu ve městě Saint Paul v americkém státě Minnesota.

Dobrodružství chlupaté šelmičky začalo v úterý, kdy mýval prozkoumával budovu na náměstí. Úklidová četa se zvířeti pokusila pomoct tím, že vytvořila improvizovaný žebřík z prken, aby se mýval dostal zpátky na zem.

Zvíře ovšem podle USA Today nabízenou pomoc nepochopilo, vyděsilo se a uteklo na blízký mrakodrap UBS Tower a začalo po plášti budovy šplhat vzhůru.

Mýval na fasádě mrakodrapu velmi rychle přitáhl pozornost svědků i médií. A davy lidí začaly velmi rychle sledovat, jestli se šelmě podaří pokořit gravitaci a vyšplhat až na střechu pětadvacetipatrové budovy.

Související obsah

Dobrodružství mývala se začalo šířit pod hashtagem #mprraccoon po celém internetu. Ozval se dokonce režisér filmů Strážci galaxie James Gunn, kde je jedním z hrdinů mluvící mýval, a nabídl tisíc dolarů na záchranu zvířete.

Okna mrakodrapu se bohužel nedají otevřít, takže si mýval musel poradit vlastními silami. V úterý večer šelma vylezla do 23. patra, kde odpočívala na parapetu jedné z kanceláří.

V noci z úterý na středu zvíře dosáhlo střechy mrakodrapu, kde odchytová služba nastražila několik pastí. Není ovšem jasné, zda se do nich zvíře nakonec chytilo a záchranáři ho tak mohli bezpečně snést dolů na ulici.

pez, TN.cz

K tématu Mýval

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz