Penzion

Starostka mluví o nelegálním domově důchodců, vše řeší policie

Policie začala prověřovat penzion ve Vratimově na Ostravsku. Zařízení tam nabízí dlouhodobé ubytování pro seniory. Podle starostky jde ale o nelegální domov důchodců, který majitel provozuje pod hlavičkou penzionu. Ten její tvrzení odmítá.

"Komunikace s nimi byl problém, leželi, byla tam paní, která naříkala, že má nějakou otevřenou ránu." Takhle popisuje svůj hororový zážitek starostka města Dagmar Hrudová, když naposledy navštívila hosty ubytované v penzionu Wendy senior ve Vratimově. Někteří prý vůbec nekomunikovali, leželi nebo byli dezorientovaní.

"Ti, kteří byli orientovanější, nám řekli, že byli předtím v léčebně dlouhodobě nemocných, že nemají kam jít, že nemají rodinu," popsala starostka.

Penzion tak podle ní slouží spíš jako domov pro seniory. Nasvědčovat by tomu mohly i webové stránky. Případem se začala zabývat policie a krajský úřad.

"V této chvíli ani nemůžeme být konkrétnější, neboť shromažďování informací je na samém počátku," říká policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Související obsah

"Naši úředníci prověřují, zda tyto služby nenaráží na to, že by se jednalo o sociální služby," dodává náměstek hejtmana pro sociální oblast Jiří Navrátil.

Pracovníci zařízení s tvrzeními starostky nesouhlasí. Podle majitele jsou tam ubytovaní i mladí lidé. "Nebereme příspěvky na péči ze strany úřadu práce, takže se nejedná o sociální službu," brání se ředitel penzionu Petr Jančík.

Pokud by se zjistilo, že je poskytování služeb seniorům nelegální, majiteli by hrozila až dvoumilionová pokuta

pez, Jan Socha, TN.cz

K tématu Penzion

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz