Dítě v autě

Malého Pavlíka (1,5) nechali v autě půl hodiny. Už sotva dýchal

Slovenskem stále otřásá hrozná tragédie, kdy malá holčička zemřela v zaparkovaném autě, a už je tu podobný případ. Rodiče nechali rok a půl starého Paľka na parkovišti před obchodním domem v Trenčíně. Dítě, které bylo celé rozpálené a slabě dýchalo, z vozu dostali hasiči a policisté.

V sobotu museli na parkovišti před supermarketem Merkur zasahovat trenčínští hasiči. Rodiče nechali v zaparkovaném stříbrném passatu rok a půl starého chlapce. Žena, která pomoc přivolala, uvedla, že dítě v autě sedělo nejméně půl hodiny.

Naštěstí si ho všimli kolemjdoucí. "Ta paní byla vzadu ve skladu pro zboží. A vrátili se ještě na parkoviště podívat se na to dítě, jestli ještě dýchá. Nedalo jí to a musela se na něj podívat. S manželem zavolali záchranáře a policii, protože stále nikdo nešel a v Merkuru se nedá vyhlásit, komu patří to vozidlo," popsala Markíze svědkyně.

Podobných případů přibývá:

Žena viděla, že dítě má už problémy s dechem. Hasiči rozbili okno na druhé straně vozidla. Dveře se ale kvůli elektronickému zabezpečení moderního vozu nedaly otevřít.

"Příslušník tam vlezl a podal nám to dítě oknem. Zabalili jsme ho do mokré deky," řekl pro TV Markíza velitel zásahu Miroslav Benko.

Související obsah

"Dítě plytce dýchalo, spalo, bylo celé rozpálené a zpocené," dodal Benko. Podle mluvčí záchranářů Aleny Krčové nebylo naštěstí v ohrožení života. Sanitka jej převezla do nemocnice v Trenčíně, kde si jej později převzali rodiče. Ti teď budou muset všechno vysvětlovat policistům, kteří si případ převzali.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz