Nehoda

Řidič náklaďáku zranil dvě ženy, od nehody ujel! Trest přišel vzápětí

Řidič náklaďáku zranil dvě ženy, od nehody ujel! Trest přišel vzápětí
Zdroj: HZS Pardubického kraje

Řidič náklaďáku v úterý vpodvečer způsobil nehodu, od které ujel. Ve zdemolovaném autě zůstaly dvě těžce zraněné ženy, kterým neposkytl první pomoc. Odplata na sebe ale nenechala dlouho čekat a muž se jen o pár minut později vyboural.

"Nehoda se stala u Klešovic krátce po páté hodině večer. Řidič nákladní soupravy s návěsem zřejmě nedal při odbočování vlevo přednost a srazil se s osobním autem," uvedl policejní mluvčí Jiří Tesař.

V autě jely dvě ženy, obě byly po nehodě zraněné. Řidičku, která je ročník narození 1976, převezli záchranáři do chrudimské nemocnice. O sedm let starší spolujezdkyně skončila s těžkými zraněními v nemocnici v Hradci Králové, přepravil ji vrtulník.

Druhou ženu museli vyprostit hasiči. "Osobní automobil zůstal po střetu s jiným vozem zcela zdemolován. Po několika minutách bylo všem jasné, co se stalo. Od nehody totiž ujel řidič nákladního vozidla. Nedojel však daleko," sdělila mluvčí hasičů Vendula Horáková.

 

Řidič zřejmě nedodržel přiměřenou rychlost a s náklaďákem havaroval nedaleko Podhořan u Ronova. "Na pravé straně vjel na krajnici, kde poškodil svodidlo, nárazem přejel do protisměru a skončil v levém příkopu," popsal Tesař.

Související obsah

Muž ročníku 1970 odmítl dechovou zkoušku na alkohol, nenechal si odebrat ani biologický materiál. Policisté případ i nadále vyšetřují. Zatím není jasné, z jakých činů řidiče obviní. Místa nehod zajistili hasiči, odstraňování následků trvalo několik hodin.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz