Domácí

Dotaci na Čapí hnízdo Imoba vrátí, podmínky ale prý firma neporušila

Firma Imoba z holdingu Agrofert souhlasila s vrácením padesátimilionové dotace na vybudování Čapího hnízda. Dohodu bude v příštím týdnu schvalovat výbor ROP Střední Čechy, ten dotaci původně udělil. Imoba ale stále trvá na tom, že podmínky dotace porušeny nebyly. Na informaci upozornil deník MF Dnes.

Zasedání výboru, který by měl schvalovat materiál předkládaný předsedkyní ROP Střední Čechy Jaroslavou Pokornou Jermanovou, je ohlášen na příští čtrvtek, což je jen den před vypršením lhůty, kterou na vrácení dotace Imoba měla poté, co již úřad termín jednou prodloužil.

„Ano, můžu potvrdit, že o materiálu se bude příští týden hlasovat. Je to dohoda o dobrovolném vrácení dotace,“ řekl MF DNES ředitel Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Střední Čechy Kamil Munia.

V případě odsouhlasení by podle dokumentu měla Imoba padesátimilionovou dotaci vrátit do pěti dní od podepsání dohody.

Imoba podle MF Dnes souhlasila s vrácením dotace pod speciální podmínkou, že bude sepsán dokument, který obsahuje právní postoje obou stran. Firma Imoba trvá na tom, že podmínky dotace neporušila.

Kvůli podezření z pokusu o dotační podvod v kauze Čapí hnízdo je stíháno sedm lidí. Je mezi nimi premiér Babiš i jeho manželka Monika Babišová, švagr Martin Herodes a Babišovy dvě dospělé děti. Babiš obvinění z podvodu opakovaně odmítá. Policie původně stíhala 11 lidí. Místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek a další tři z nich ale uspěli se stížností proti stíhání.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz