OBCHODNÍ SDĚLENÍ – Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah

Zhodnocení financí zajímá stále více Čechů

Zhodnocení financí zajímá stále více Čechů
Zdroj: oficiální zdroj

V současné době je každý sedmý Čech investorem a stále více lidí se přiklání k investování do podílových fondů, které může vést k opravdu zajímavému zhodnocení peněz – například ING fondy zhodnotily v loňském roce investici v průměru o 17,2 %.

Popularitu vkládání peněz do podílových fondů dokazuje nárůst investic. Od vypuknutí krize v roce 2008 se investice ve fondech zdvojnásobily, v současné době mají Češi v podílových fondech uložen majetek v hodnotě 483,5 miliardy korun. Dvě třetiny nárůstu způsobil příliv nových peněz, třetinu zhodnocení fondů. „V České republice nejvíce nových investic plyne do fondů smíšených, akciových a nemovitostních. Dnes navíc vidíme, že investory do fondů se stávají nejen muži, ale i ženy, například vlastníky fondů u ING jsou ze 40 % právě ženy,“ uvádí Petr Žabža, ředitel investičních produktů ING Bank. Momentálně nejpopulárnějšími fondy z nabídky jsou ING Aria Lion Balanced či Fidelity Global Dividend.

Doby, kdy jste kvůli každému vkladu či investici museli navštívit pobočku, jsou pryč. Nyní si vystačíte s internetovým bankovnictvím, nebo dokonce jen s mobilní aplikací. V uživatelsky přívětivém prostředí naleznete přehled všech transakcí, vývoj investic, prodeje a nákupy v rámci ING Podílových fondů a mnoho dalšího. Není divu, že se investování stává stále populárnější záležitostí.

Není nutné se bát ani výše investované částky. ING Bank totiž nabízí možnost pravidelných investic u základní nabídky už od stokoruny měsíčně. Konkurenční výhodou jsou navíc nulové vstupní a výstupní poplatky u všech fondů ze základní nabídky. Průměrný klient investuje do ING fondů měsíčně 500 Kč a svým investičním profilem se řadí spíše mezi opatrné investory, sázející na jistotu. V nabídce fondů ING si však na své přijdou i odvážnější investoři libující si v riziku.

Velkou výhodou investování u ING Bank je komfort celého procesu. Své vlastní investiční portfolio si můžete založit on-line velmi snadno. Opravdu není nutné fyzicky navštívit pobočku ani tisknout jakékoliv papíry. Stačí vám jen počítač a mobilní telefon s internetovým připojením. „V prvním kroku jednoduše vyplníte své kontaktní údaje a vyberete si, který podílový fond chcete nakoupit. Pak už stačí jen doplnit několik málo údajů, načež vám bude vygenerováno klientské číslo a uvítací dopis s důležitými informacemi. Následně si zvolíte bezpečnostní prvky pro vstup do internetového bankovnictví a potvrdíte je pomocí SMS zprávy odeslané na váš telefon. V posledním kroku už stačí jen identifikovat vaši osobu. Budete k tomu potřebovat kopie dvou dokladů totožnosti a výpisu z účtu. Všechny potřebné dokumenty stačí jen vyfotit a poslat pohodlně on-line z internetového bankovnictví. Poté již můžete směle začít investovat,“ upřesňuje postup on-line investování Petr Žabža, ředitel investičních produktů ING Bank.


Pokud před sebou máte investiční horizont patnácti let, kdy můžete odkládat například na přilepšení k penzi, můžete si dovolit investovat část peněz do rizikovějších akcií, i pokud se jinak držíte spíše při zdi. Investiční riziko můžete do určité míry snížit pravidelným investováním nebo právě délkou investice. S volatilitou, tedy určitou mírou kolísání hodnoty aktiv, se ale musíte smířit a počítat s ní. Je výsledkem reakcí investorů na ekonomické, politické a obchodní změny ve společnosti a běžnou součástí dlouhodobého investování. Situace se však může obrátit, trhy začnou růst a často dokážou překonat i svou původní hranici. Při případných propadech je proto vhodné nepanikařit a naopak dané období překonat s nadhledem. Jak investovat s ING krok za krokem, včetně souvisejících nákladů, naleznete na vseoinvestovani.cz

Komerční článek

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz