Domácí

Inspekce našla další falšovaný masný výrobek, nemáte ho doma?

Inspekce našla další falšovaný masný výrobek, nemáte ho doma?
Zdroj: SZPI

Inspekce opět odhalila falšovaný masný výrobek, který lživě uváděl obsah masa. Konkrétně se jedná o hovězí šunkovou delikatesu z Polska. Výrobek obsahoval o celých 10 % masa méně. Falšované potraviny byly staženy z trhu.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila další případ falšování masného výrobku, u kterého etiketa lhala o skutečném složení.

Jednalo se o potravinu BEST Šunková delikatesa HOVĚZÍ, hmotnost 120 gramů, datum minimální trvanlivosti 01. 02. 2021, kterou vyrábí výrobce Wielkopolskie Zakłady Mięsne "AGRICO" Spółka, 62-800 Kalisz Pawłówek 36, Polsko.

"Výrobce na etiketě deklaroval obsah hovězího masa 31% a vepřového masa 17%, přičemž laboratorním rozborem byl zjištěn celkový obsah masa 38,5% - tedy o 10% méně," uvedl referent mediální komunikace SZPI Radoslav Pospíchal.

Související obsah

Vzorek inspektoři odebrali v provozovně Kaufland v Ostravě - Marianských Horách. Inspekce prodejci nařídila, aby potravinu vyřadil a stáhl z trhu ze všech svých provozoven na území ČR.

  

Zdroj: SZPI

V posledních měsících se jedná již o několikátý případ falšování masných výrobků na domácím trhu.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sníh komplikuje dopravu, dálnice D6 je uzavřena kvůli nehodě dvou osobáků

Dálnici D6 na 154. km ve směru Sokolov uzavřela dopravní nehoda dvou osobáků s lehkým zraněním. Z důvodu šetření nehody je aktuálně dálnice uzavřena. Na povrchu dálnice je souvislá vrstva sněhu, informuje Policie ČR.

Píše se na Deník.cz