Holub

Ani kněz holuby nevypudil, zoufalá obec přišla s radikálním řešením!

Valtice na jižní Moravě už dlouho trápí holubi, a obec se tak rozhodla k radikálnímu kroku. Na čtyři roky najala profesionálního lovce. Nebude ale holuby střílet, jeho hlavním úkolem je hledat jejich hnízda a vybírat z nich vejce a mláďata. Za odměnu dostane půl milionu korun.

Ve Valticích jsou holubi všude, kam se podíváte. A místní už začali mít strach, aby to v jejich památkově chráněné obci nevypadalo časem jako v Istanbulu, kde se opeřenci lidem neobtěžují ani ustoupit z cesty. Hlavním propagátorem boje proti holubům se stal místní kněz.

Faráře tak dlouho trápilo, že holubi kálejí věřícím na hlavy, až si půjčil vzduchovku a zkusil je vyhnat se zbraní v ruce. Podobné pokusy všude na světě ale ukázaly, že letící projektil nadělá víc škody než holub.

Nepomáhaly elektronické plašiče ani sítě, a tak se starosta Valtic rozhodl, že s holuby ve městě rázně zatočí. Obrátil se na profesionálního lovce, který má za úkol snížit populaci holubů ve městě, aniž by musel střílet.

Související obsah

Podle představ vedení města bude lovec jako kuna čenichat na starých půdách valtických domů a hledat holubí hnízda. Z nich pak vybíratvajíčka a mláďata. V zimě se pak bude snažit nalákat ptáky na jedno místo a hromadně je ulovit.


Město si najalo lovce holubů na čtyři roky a za likvidaci obtížných ptáků mu nakonec zaplatí půl milionu korun. Prý se to vyplatí, protože škody jsou mnohonásobně vyšší.

Holubí trus je velmi agresivní - poškozuje pískovcové sochy a ucpává okapy, takže při dešti teče voda po fasádách chráněných památek. Na činnost lovce ptáků chce proto přispět vedení zámku i farnost.
 

Josef Svoboda/ lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz