Jeskyně

Malí fotbalisté se schovali v jeskyni, tu zaplavila voda

Malí fotbalisté se schovali v jeskyni, tu zaplavila voda
Zdroj: ČTK

Více než dva dny pátrají thajští záchranáři v zatopené jeskyni Tcham Luang Nang Non po 12 malých fotbalistech, kteří společně se svým trenérem odjeli na výlet a domů se už nevrátili. Pátrání po nich odstartovala matka jednoho z nich, která nahlásila, že se její syn nevrátil domů.

Chlapci ve věku 11 až 15 let a jejich 25letý trenér vstoupili do jeskyně v sobotu odpoledne, pravděpodobně se chtěli schovat před deštěm Jeskyně však byla náhle zatopena vodou. Záchranáři po nich začali pátrat hned druhý den, kdy matka jednoho z chlapců oznámila, že se její syn nevrátil z výletu.

Při prvním ponoru se potápěčům nepodařilo dostat v jeskyni do velkého prostoru hlouběji. Vstup do této části je velice malý, zaplavený nejen vodou, ale také pískem a bahnem. Záchranáři nicméně objevili důkazy o přítomnosti chlapců v jeskyni. Před vstupem do jeskyně nalezli odložená kola a další stopy, jako například batohy nebo stopy v bahně.

Související obsah

Jeskyně bývá zaplavena během období dešťů, která v Thajsku trvají od června do října. Záchranáři doufají, že skupina uvízla ve velké síni, která se nachází asi 4 kilometry od vstupu do jeskyně, jejíž celková délka se odhaduje na 6 až 8 kilometrů.

Pátrání po malých fotbalistech a jejich trenérovi


ls, TN.cz

K tématu Jeskyně

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz