Požár

Plameny v Kalifornii požírají domy i lesy, v ohrožení jsou stovky lidí!

Severní Kalifornii trápí rozsáhlé lesní požáry, které už spálily téměř tři a půl tisíce hektarů půdy a zničily nejméně 22 budov. Úřady do terénu povolaly na 200 hasičů a v některých oblastech vyhlásily stav nouze. Jak jsou požáry rozsáhlé, zatím není úplně jasné.

Obří lesní požáry dál požírají americkou půdu a zanechávají za sebou zkázu. Mohutné plameny už spálily přes 3200 hektarů čtverečních lesního porostu a teď se řítí směrem k hustě obydleným oblastem.

Přes tři tisíce obyvatel žijících v kalifornském okresu Lake County už ohnivé peklo vyhnalo z domovů. Bezpečné útočiště hledají u svých příbuzných i v narychlo zřízených evakuačních centrech.

Oheň už srovnal se zemí nejméně 22 budov, dalších přibližně 600 bezprostředně ohrožuje. Povinnou evakuaci zatím úřady nevyhlásily, v Lake County a některých dalších oblastech ale platí stav nouze.

Související obsah

S ohněm ve dne v noci bojuje přes 230 hasičů. K dispozici mají vedle požárních vozů i helikoptéry a těžkou techniku - plameny se jim ale zatím nedaří dostat pod kontrolu. Na vině je hlavně špatně přístupný terén, sucho a silný vítr.

Běsnění přírodního živlu se zatím obešlo bez mrtvých nebo raněných. Tamní obyvatelé se přesto obávají nejhoršího. V minulém roce kalifornské požáry zničily okolo sedmi tisíc domů a vyžádaly si 42 obětí.

Petra Matýsková / lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz