Hobby

Grilovací sezóna zahájena! Je váš gril v pořádku? Rady a tipy

Grilovací sezóna zahájena! Je váš gril v pořádku? Rady a tipy
Zdroj: Profimedia

S teplým počasím přichází také čas grilování. Milovníci steaků, špízů a šťavnatých ryb už se nemůžou dočkat a žhaví své grily. Ty je ale potřeba po zimě patřičně připravit.

Čistota na prvním místě! Pokud jste svůj gril důkladně nevyčistili ještě před zimou, neobejdete se bez drátěnky a škrabky. Na agresivní chemické saponáty pozor! Mohly by poškodit vrchní povrchovou úpravu určitých částí grilu. Použijte proto speciální prostředky, které jsou k čištění grilů určené.

Někdo dává po sezóně mřížku do myčky na nádobí. To ovšem není možné s těmi litinovými, začaly by totiž brzy korodovat.

Související obsah

U plynových grilů je třeba zkontrolovat hadici. Tu lze prověřit jednoduchou zkouškou. Ohnete ji a pokud se objeví praskliny, musí se vyměnit za novou, kterou koupíte v instalatérských potřebách.

Pozor také na zbylé brikety nebo dřevěné uhlí. Mohly totiž v průběhu zimy navlhnout, i když jste je skladovali v suchu.

Pokud vlastníte elektrický gril i tady je potřeba provést kontrolu, a to zejména venkovních zásuvek. Během zimy se do nich mohla dostat voda a může dojít ke zkratu.

pon, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz