Přemnožení

Města čelí přemnoženým kočkám! Někde už přispívají na kastraci

V několika městech, zejména pak v jihočeském Táboře, řeší úřady problém s přemnoženými kočkami. Zejména v tomto období se množí rychle a jejich odchyt a následná kastrace jsou velmi obtížné.

O odchyt toulavých koček se v Táboře, podobně jako v dalších městech, starají městští strážníci. Pak ale nastává problém, co se zvířaty dělat dál.

V Táboře totiž chybí útulek pro kočky a všechny okolní už jsou přeplněné. Podle jejich provozovatelů totiž přibývá případů, kdy se lidé koťat i dospělých koček zbavují. Tábor se proto rozhodl postavit ve městě vlastní útulek - respektive částečně přestavět současný útulek psí. Do tohoto nového zařízení bude možné umístit až čtyřicet koček.

Související obsah

Město za jeho stavbu zaplatí přes tři miliony korun a začít fungovat by měl na podzim letošního roku. Důvodem investice je zákon nařizující všem obcím postarat se o všechna zatoulaná a opuštěná zvířata. Situaci by podle města zlepšilo, kdyby kočky kastrovali přímo jejich majitelé.

Problémem je ale cena, která se pohybuje od 1500 do 2000 korun. Některá města proto dávají příspěvek na kastraci. Požádat o něj mohou například v Prostějově, Kroměříži nebo ve Zlíně.

Vladimír Hoť/ lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Giuliani půjde před komisi kvůli útoku Trumpových příznivců na Kapitol

Zvláštní výbor americké Sněmovny reprezentantů pro vyšetřování útoku na Kapitol z loňského 6. ledna si předvolal Rudy Giulianiho a další dva právníky, kteří veřejně prosazovali Trumpova nepodložená tvrzení o podvodech v prezidentských volbách. Vypovídat má rovněž exprezidentův volební stratég Boris Epshteyn, rovněž člen týmu, jenž se snažil zvrátit výsledky voleb a alarmovat Trumpovy příznivce tvrzením o ukradených volbách.

Krátká zpráva

Zemřel nejstarší muž na světě, bylo mu 112 let

Španěl Saturnino de la Fuente, zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejstarší muž světa, zemřel ve věku 112 let a 341 dní. Skonal doma ve svém rodném městě León na severozápadě země. De la Fuente začal pracovat ve svých 13 letech v továrně na výrobu obuvi. Měl osm dětí, 14 vnoučat a 22 pravnoučat.

Píše se na Deník.cz