Hasiči

Ochrnutému hasiči lidé drželi palce. Je po smrti, zřejmě se zabil!

Velmi smutná zpráva přišla ze Širokého Dolu na Svitavsku. Ve středu odpoledne si vzal život dobrovolný hasič Tomáš Jílek. Jeho smutný příběh zasáhl spoustu lidí. Před pěti lety skočil do vody tak nešťastně, že si poranil míchu a kromě hlavy byl celý ochrnutý. Léta snášel nepřízeň osudu statečně, teď ale nejspíš spáchal sebevraždu.

Jeden nerozvážný skok v roce 2013 zapříčinil to, že se Tomáš nemohl hýbat. Ochrnul, i tak byl ale plný optimismu a po dvou letech na lůžku věřil, že bude líp. "Strašně mě to mrzí, ale už se to nedá vrátit. Můj sen je dostat se domů a být doma s rodinou," říkal tehdy.

Na osudnou chvíli si nepamatoval. Věděl jen to, že se s kamarády vraceli z vyhraných závodů v požárním sportu. Mladík po skoku do vody upadl do bezvědomí a zastavilo se mu srdce.

Tomáš bojoval o život a vyhrál. Jeho zdravotní stav se zlepšil, začal dobře mluvit. Zůstal ale ochrnutý. "Je to strašně těžké, chtěli bychom pomoci, ale naše síla je strašně malá, omlouvám se," říkala po incidentu hasičova teta Blanka Volfová. Tomášův nemocniční pokoj zdobila fotografie nejbližších. Ti ho pravidelně navštěvovali. "Jsem strašně rád, že mám takovou velkou podporu z vesnice," prohlašoval.

Související obsah

Dobrovolní hasiči odjakživa drželi pospolu a například při benefičním závodě vybrali desítky tisíc korun. Peníze šly na pomůcky, aby se mu žilo lépe. A Tomáš se postupně mezi ně (ač invalidní) vrátil. Co se mu poslední dny honilo hlavou, věděl ale jen on sám. "To víte, že se mu žilo těžce. Byl to ochotný kluk a kamarádský, nejhorší na tom je, že byl hodně mlád," pronesl starosta Širokého Dolu a dobrovolný hasič Václav Vopařil.

Tomáš používal elektrický vozík, který uměl ovládat pusou. Několikrát se prý už snažil najet do vody. Nakonec se mu to zřejmě podařilo - zemřel v obci, kde žil. "Mladík zemřel na místě, policisté prověřují veškeré okolnosti jeho úmrtí," prohlásila mluvčí policie Markéta Janovská.

Muži se poprvé se zastavilo srdce, když před pěti lety skočil do požární nádrže. Podobná hraje roli i v tomto případě, jen pro změnu stojí v jiné části obce.

Petr Brzek/ lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz