šikana

Brutální šikana! Dívku (7) měli žáci bít, hlavu jí strkali do záchodu

Školní rok sice už skončil, vedení základní školy v Křižanově na Žďársku ale řeší závažné podezření. Policisté a školní inspektoři tam totiž vyšetřují rozsáhlý případ šikany. Alarmující je, že se měla odehrávat mezi dětmi na prvním stupni.

Obětí šikany se měla stát teprve sedmiletá dívenka, kterou podle jejích příbuzných napadlo několik spolužaček a spolužáků. Holčičku dlouhodobě a bezdůvodně měly děti dokonce kopat a bít. Útoky se časem stupňovaly. "Spolužáci jí měli strkat hlavu do záchodu, urážet, zavírat na záchodě, házet brýle do záchodu," popsal otec dívenky.

Dívenka je na tom po útocích psychicky velmi špatně. Navštěvuje psychologa. Na případ se přitom přišlo vlastně náhodou. Dívka doma dlouho nic neřekla. "Až teprve teď to vyplulo na povrch, protože nějaká holčička to řekla na třídní schůzce. Jinak o tom vůbec nemluvila," vysvětlil tatínek.

Případ si převzala policie i školní inspekce. Děti, které měly spolužačku šikanovat, postupně vyslýchají. "Vzhledem k probíhající fázi prověřování nelze v současnosti poskytovat žádné další informace," sdělila mluvčí policie Stanislava Miláčková.

Související obsah

Podle informací televize Nova školní inspekce našla ve škole řadu pochybení. Ve hře je i odvolání ředitele školy. Radnice zatím výsledky vyšetřování nezná.

Na této základní škole ale nejde o první podobný případ. Před rokem měl napadnout učitel žáka, který během hodiny tělocviku nedával pozor. Pedagog po incidentu okamžitě na škole skončil.

ČTĚTE TAKÉ:

Šikana se přesunula do mateřských škol! Zažívá ji vaše dítě?
Nezapadáte v kolektivu? Naučte se na druhé dobře působit

David Pik/ lud, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz