Zemětřesení

Zemětřesení zasáhlo Chorvatsko! Otřásl se i oblíbený Dubrovník

Zemětřesení zasáhlo Chorvatsko! Otřásl se i oblíbený Dubrovník
Zdroj: Profimedia

Zemětřesení o síle 4,9 stupně Richterovy škály dnes otřáslo oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů - Splitem, Dubrovníkem a s ním i celou Dalmácií. Epicentrum zemětřesení bylo v moři poblíž albánského hlavního města Tirany.

Otřesy mohly podle chorvatského webu Slobodna Dalmacija kromě samotného Chorvatska a Albánie pocítit i obyvatelé Makedonie a Bosny a Hercegoviny. Podle Googlu pak zemětřesení ve slabší míře kromě zasáhlo Bulharsko, Řecko, Itálii a Srbsko.

Půda se v Albánii poprvé zachvěla dnes v 11 hodin dopoledne, a to o síle 5,1 Richterovy škály, zemětřesení mělo podle webu Reuters trvat zhruba 10 vteřin.

"Vypadalo to, jakoby se přízemí (domu) hýbalo nahoru a dolů," napsal jeden z očitých svědků do diskuze na webu věnujícímu se zemětřesení CSEM EMSC. "Epicentrum bylo asi 30 km od nás a otřesy byly pěkně silné, všichni lidé okolo nás to cítili, mnoho z nich běželo ven," napsal další diskutér.

Související obsah

Z Chorvatska, Albánie ani přilehlých zemí nejsou doposud žádné zprávy o zraněných nebo o větších škodách na majetku. Zemětřesení způsobilo především paniku mezi lidmi, kteří vybíhali ven z budov, napsala na svém webu srbská televize N1.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

ŠÍLENSTVÍ v Chorvatsku: Na plážích leží stovky bombiček ze šlehaček. Nepochopíte, co s nimi všichni dělají!

NECHUTNÉ: Chystáte se na dovolenou do Chorvatska? Tenhle přísný zákaz Čechy pořádně naštve!

nor TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz