Domácí

Padla rekordní pokuta za EET! Restauratér padělal tisíce účtenek

Padla rekordní pokuta za EET! Restauratér padělal tisíce účtenek
Zdroj: Profimedia

Úřady udělily rekordní pokutu v rámci elektronické evidence tržeb (EET), ta činí neuvěřitelných 270 tisíc korun. Pokutu dostal pražský podnikatel kvůli vydávání falešných účtenek. Celkem už padly pokuty ve výši téměř 100 milionů korun.

Výše celkové sankce pro pražského podnikatele činila 270 tisíc korun, upřesnilo Generální finanční ředitelství (GFŘ) pro portál podnikatel.cz. To je o deset tisíc víc, než byla předchozí maximální pokuta.

Penalizován byl pražský restauratér, který měl podle GFŘ dlouhodobě porušovat zákon o evidenci tržeb. Během dvou měsíců u něj inspektoři odhalili 4000 falešných účtenek. Podnikatel měl cíleně vydávat účtenky s neplatným kódem.

Podle GFŘ díky tomuto jednání nepřiznával polovinu celkových tržeb své provozovny. Pokuta o deset tisíc překonala dosavadní penalizaci podnikatele z Pardubického kraje, který opakovaně nezasílal údaje do systému EET a nevystavoval účtenky, a to na více provozovnách, uvádí podnikatel.cz.

Finanční správa podle portálu podnikatel.cz udělila pokuty v celkové výši 69 610 800 Kč a celní správa ve výši 27 202 100 Kč. Úřady uzavřely 24 provozoven, z toho jich bylo 17 znovu otevřeno.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz