Jeskyně

Dobře to dopadlo! Všichni chlapci i trenér jsou z jeskyně venku!

Potápěči dostali z jeskyně v Thajsku všech dvanáct chlapců i jejich trenéra. Osm jich už vyprostili v minulých dnech. Podle odborníků je dnešek a zítřek poslední nadějí, poté začne prudce pršet.

Ze zatopené jeskyně v Thajsku vyprostili záchranáři všech třináct lidí, kteří tu uvázli před 17 dny. Záchranná operace začala v 10:08 místního času (5:08 ráno SELČ), informoval portál BBC.

"Prosíme, dejte nám čas na práci. Dnešní mise je mnohem náročnější než ty, které se konaly v předchozích dvou dnech. Možná budeme dlouho čekat, ale veříme, že to bude stát za to," uvedl velitel záchranné operace a zároveň guvernér oblasti Narongsak Osotthanakorn.

V neděli i pondělí potápěči vyprostili čtyři chlapce, tentokrát bude lidí víc. Záchranáři musí z jeskyně dostat čtyři děti, jejich trenéra, lékaře, který je ošetřoval, a tři členy elitní jednotky thajského námořnictva. Osotthanakorn požádal také o podporu.

Záchrannou operaci sledujeme online:

Chlapci, kteří už jsou z jeskyně venku, se zotavují v nemocnice, kam je ihned po vyproštění převezli záchranáři. 48 hodin musí strávit v karanténě, u dvou z nich už lékaři zjistili plicní infekci. Jinak jsou ale malí fotbalisté podle zdravotníků v dobrém stavu.

Tým fotbalistů ve věku od 11 do 16 let se spolu s 25letým koučem vydal prozkoumat jeskyni u hranic s Barmou v sobotu 23. června. Záchranáři našli u vstupu jejich kola a osobní věci, 12 chlapců a jejich trenéra objevili po devíti dnech.


Podívejte se na reportáž TV Nova o záchraně:

epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz