Poslanecká sněmovna

Poslanci si odhlasovali předčasné volno! Čekají je i tučné výplaty

Poslanci si odhlasovali předčasné volno! Čekají je i tučné výplaty
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Poslanci si na dnešní schůzi odhlasovali předčasné prázdniny. Informoval o tom předseda Pirátů Ivan Bartoš na svém facebooku. Schůze by měla pokračovat zítra jednáním o důvěře vlády, pak se ale poslanci vydají na prázdniny.

Podle Bartoše návrh, který podala ODS, nejdřív neprošel. Poslanec Josef Hájek (ANO) se však spletl, a tak začalo hlasování nanovo. V druhém pokusu pak přibylo pro předčasné volno pět hlasů, které dopomohly k většinovému rozhodnutí, že se na prázdniny vydají poslanci už po zítřejším jednání.

To mělo původně trvat do konce tohoto týdne. "Na programu jednání bylo několik zásadních bodů. Nejkřiklavějším problémem je, že Sněmovna nestihne přijmout zastropování platů politiků. Poslanci tak mohou očekávat zvýšení platů až o 20 %," komentoval šéf poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek.

Proti volnu byli kromě Pirátů i SPD, KDU-ČSL a částečně i KSČM. Naopak zcela všichni poslanci za ODS, TOP09 a STAN byli pro, stejně jako drtivá většina ANO a ČSSD.

Související obsah

"Sněmovna v závěru dnešního jednání opět ukázala, jaký je opravdu zájem parlamentních stran. Pokud se jedná o výši platů nebo o prodloužení volna, jsou poslanci napříč Sněmovnou na jedné lodi. Premiér se rád ohání tím, že chce ,makať, dnešní závěr schůze nás o tom opět nepřesvědčil," dodal k výsledku hlasování Bartoš.

Rozhodnutí poslanců vzbudilo na facebooku velkou vlnu nevole, lidi mrzí především přístup středopravicových stran.

nor TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Poslanecká sněmovna

Důležité Události

Píše se na Deník.cz