Chůva

O princátka se místo Kate stará tahle žena! Neuvidíte ji bez hučky

O princátka se místo Kate stará tahle žena! Neuvidíte ji bez hučky
Zdroj: Profimedia

Princ William a vévodkyně Kate kvůli královským povinnostem nemají na výchovu svých dětí tolik času. O princátka se tak musí starat chůva, které Britové přezdívají "pravá Mary Poppins". Hněvu královny se ale zjevně nebojí - princi Georgeovi dokáže pořádně vyhubovat.

Tři děti do věku pěti let, to už je pořádný zápřah. Chůva oblíbené královské rodiny ale zřejmě všechno zvládá na výbornou. U Williama a Kate slouží už od narození prince George a teď se stará i o princeznu Charlotte a malého prince Louise.

Britská média přezdívají Marii Borrallové "pravá Mary Poppins" podle legendární pohádkové postavy z řady dětských knih. S princátky to určitě umí, jinak by si neudržela práci více než pět let. Zároveň je ale dokáže usměrnit, píše portál Daily Mirror.

Nejinak tomu bylo v úterý, kdy Maria spolu s Georgem a Charlotte z okna Buckinghamského paláce sledovali přelet stíhaček v rámci oslav 100 let královského letectva RAF. Princ se začal různě pitvořit, a tak mu chůva vyhubovala.

 

Pro svou práci má Maria to nejlepší vzdělání. Narodila se ve španělském městě Palencia, absolvovala ale Norland College v Bathu, která patří mezi prestižní školy pro chůvy. Studentky se kromě péče o dítě učí šít, starat se o domácnost, vařit, ale také třeba sebeobraně.

Související obsah

Roční poplatky za studium jsou vyčísleny na 12 tisíc liber (asi 350 tisíc korun). Investovat se ale vyplatí - nástupní plat "norlandské chůvy" se pohybuje kolem 26 tisíc liber (750 tisíc korun) za rok, po prvním roce se vyšplhá na 30 tisíc liber (880 tisíc korun).

Maria se na veřejnosti téměř neobjevuje bez tradičního kloboučku, který nosí absolventky této školy. Zároveň téměř nesundá světle hnědou uniformu, která také patří k dress codu. V současnosti žije v Kensingtonském paláci s královskou rodinou, má pro sebe ložnici, kuchyňku, obývák a koupelnu. Rodinu doprovází i na zahraničních cestách.

epa, TN.cz

K tématu Chůva

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz