U pobřeží britského Cornwallu byl v pondělí spatřen ohromný žralok. Experti lidem v oblíbeném turistickém městě St Ives doporučili, aby se nepřibližovali k vodě, zatímco v okolí zůstává tento strašlivý predátor. Zatím není jasné, jak se do přístavního města dostal.
V pondělí ráno způsobil výrazný povyk žralok v přístavu města St Ives v Cornwallu. Predátor měl podle odhadů svědků přibližně dva a půl až tři metry a líně se pohyboval v mělké vodě, uvádí portál Metro.
Nikdo netuší, proč zvíře zabloudilo na mělčinu, když se obvykle zdržuje v otevřené vodě.
Podle expertů může být nemocný či zraněný, ve hře je také varianta, že k St Ives zabloudil, když pronásledoval svou kořist.
When you're sitting having your Monday morning coffee and a shark swims up to say hello pic.twitter.com/fX5V4jBKb7
— Mike (@teamfaceplant) 16. ervence 2018
Organizace Shark Trust varovala, aby se lidé k vodě nepřibližovali, dokud predátor nenajde cestu zpět do svého přirozeného prostředí.
Žralok modrý se dorůstá délky až čtyř metrů a vyskytují se po téměř celém světě. Dříve býval poměrně hojným druhem, kvůli nadměrnému lovu byl ale téměř vyhuben.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz