Zahraničí

Muž si v jeskyni udělal luxusní dům, můžete si ho pronajmout

Angelo Materopietro se jednoho dne potřeboval schovat při deštivém dni a našel jeskyni v anglickém hrabství Worchestershire. O deset let později se do jeskyně vrátil a udělal si z ní svépomocí jedinečný domov. A pronajmout si ho může každý.

Angelo býval úspěšným podnikatelem, který měl svou vlastní firmu v Rakousku. Na letecké a železniční dopravě vydělával podle agentury Enex miliony, pak ale přišla tvrdá rána, když mu ale lékaři diagnostikovali roztroušenou sklerózu a on tak musel výrazně změnit svůj život.

Koupil si parcelu s jeskyní, ve které se kdysi ukryl před deštěm, v hrabství Worchestershire u města Kidderminster. A rozhodl se z ní udělat neuvěřitelné sídlo. Jen hloubením jeskyně strávil více než 1000 hodin a vynosil desítky tun pískovce.

Po devíti měsících úmorné práce měl hotovo a z jednoduché jeskyně se stal nádherný dům. Samotná kuchyň stála 20 tisíc euro (přes půl milionu korun), Angelo dělal vše včetně jeskyní sprchy.

Související obsah

Změna klimatu, ruční práce a odstranění stresu Angelovi výrazně pomohly a příznaky nemoci vymizely. Samozřejmě pomohla také důsledná dieta.

Jelikož má Angelo dvě malé dcerky, už se v domě nezdržuje pořád, ale pronajímá ho na víkendy. A lidé o bydlení v jeskyni mají zájem, už nyní má až do konce listopadu beznadějně plno.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz