Napadení

Stánkař se na hokeji vrhl na kontrolu EET, hrozí mu čtyři roky

Stánkař se na hokeji vrhl na kontrolu EET, hrozí mu čtyři roky
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Až čtyři roky za mřížemi může strávit horkokrevný mladík, který na začátku března velmi nelibě nesl kontrolu stánku z finančního úřadu. Úředníkům nejprve nadával, pak přešel i k fyzické inzultaci. Teď si vyslechl obvinění hned ze dvou trestných činů.

Kontroloři stánky navštívili na hokejovém stadionu během zápasu mezi domácím Prostějovem a hostujícím Kladnem. Úředníky zajímalo, jestli jsou dodržována pravidla elektronické evidence tržeb.

"Při této kontrole došlo tehdy ze strany neznámého pachatele k napadení kontrolorů. Muž nejprve slovně oba poškozené, kteří kontrolovali prodejní stánek, urážel vulgárními výrazy. Pak začal přemisťovat zboží, které bylo předmětem kontroly a vzápětí na ně převrátil prodejní stolek," upřesnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. Podle ní ovšem nešlo přímo o stánkaře, ale o některého z návštěvníků hokejového utkání.

To ovšem ještě nebyl konec - mužova agresivní tiráda vyvrcholila tím, že jedné z úřednic vytrhl protokol o kontrole a utekl s ním pryč.

"Tento čtvrtek kriminalisté zahájili trestní stíhání 26letého muže jako obviněného z trestných činů výtržnictví a násilí proti úřední osobě, za který dle trestního zákoníku hrozí až čtyřleté vězení. Trestní stíhání obviněného je vedeno na svobodě," uzavřela Zajícová.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz