Nehoda

Český kamion se na Ukrajině srazil s mikrobusem! 10 mrtvých, i dítě

Český kamion a mikrobus se srazily u obce Glubočica ve střední Ukrajině. Deset lidí zemřelo, deset dalších bylo zraněno. Mezi oběťmi je i 14letý chlapec a řidič mikrobusu. Řidič českého kamionu vyvázl se zraněním.

Nehoda se stala na 127. kilometru dálnice z Kyjeva do Čopu v pátek ráno místního času. Podle portálu 112.ua se srazil kamion s českou poznávací značkou a ukrajinská dodávka.

Deset lidí při střetu utrpěli zranění, kterým podlehli. Mezi oběťmi je 14letý chlapec, 44letý řidič autobusu, 56letý obyvatel Gruzie a dalších šest Ukrajinců ve věku od 25 do 60 let.

Řidič českého kamionu vyvázl se zraněním. Ta utrpělo dalších deset lidí včetně dvou dětí. 11letá holčička a 13letý chlapec byli ve vážném stavu převezeni na jednotku intenzivní péče do dětské nemocnice.

Zatím není jasné, proč k nehodě došlo a zda ji zavinil řidič kamionu, nebo mikrobusu, který do náklaďáku zezadu narazil. Na místě zasahovali záchranáři a hasiči, kteří odklízeli vraky ze silnice.

Související obsah

Co nehodě předcházelo a proč k ní došlo, budou policisté teprve zjišťovat. Podle fotek ukrajinské policie patřil kamion jindřichohradecké firmě Fruko Schulz. Řidič zamířil na policejní stanici.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz