Pobodání

Útočníka z autobusu už obvinili. Na otázky policistů dál mlčí

Útočníka z autobusu už obvinili. Na otázky policistů dál mlčí
Zdroj: ČTK

Německá prokuratura obvinila útočníka, který v autobusu v Lübecku pobodal několik lidí, z pokusu o vraždu a dalších činů. Soud ho poslal do vazby. K motivu se zatím nevyjádřil, podle vyšetřovatelů jen mlčí.

Podezřelý muž se objevil před soudem v Lübecku v sobotu po poledni. Vyslechl si obvinění z pokusu o vraždu, ohrožnování veřejnosti, žhářství, těžkého ublížení na zdraví a napadení. Informuje o tom portál Deutsche Welle.

K motivu se zatím útočník nevyjádřil. Podle policie ale nemá žádné vazby s teroristickými organizacemi. Německá média informují, že podezřelým z činů je 34letý muž s německým občanstvím, ale íránského původu.

Muž ozbrojený kuchyňským nožem zaútočil v pátek odpoledne v linkovém autobuse, který směřoval na oblíbenou pláž Travemünde. Podle svědků najednou vytáhnul nůž a pobodal několik lidí. Údaje o počtu zraněných se liší od osmi ke dvanácti.

Z autobusu pak uprchl, ale měl v něm nechat batoh, ze kterého se kouřilo. To vzbudilo ještě větší paniku. Podle policie se snažil autobus zapálit, proto byl obviněn i ze žhářství. Policisté muže dopadli jen o několik minut později.

Podívejte se na r

eportáž TV Nova o útoku v Lübecku:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Giuliani půjde před komisi kvůli útoku Trumpových příznivců na Kapitol

Zvláštní výbor americké Sněmovny reprezentantů pro vyšetřování útoku na Kapitol z loňského 6. ledna si předvolal Rudy Giulianiho a další dva právníky, kteří veřejně prosazovali Trumpova nepodložená tvrzení o podvodech v prezidentských volbách. Vypovídat má rovněž exprezidentův volební stratég Boris Epshteyn, rovněž člen týmu, jenž se snažil zvrátit výsledky voleb a alarmovat Trumpovy příznivce tvrzením o ukradených volbách.

Krátká zpráva

Zemřel nejstarší muž na světě, bylo mu 112 let

Španěl Saturnino de la Fuente, zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejstarší muž světa, zemřel ve věku 112 let a 341 dní. Skonal doma ve svém rodném městě León na severozápadě země. De la Fuente začal pracovat ve svých 13 letech v továrně na výrobu obuvi. Měl osm dětí, 14 vnoučat a 22 pravnoučat.

Píše se na Deník.cz