"Zachraňte děti!" prosila žena po převrácení lodi. Přišla o všechny

"Zachraňte děti!" prosila žena po převrácení lodi. Přišla o všechny
Zdroj: Profimedia

Chtěli si užít rodinný výlet, místo toho prožili obrovskou tragédii. Žena a její synovec zbyli z rodiny jediní. Ostatní příbuzní zemřeli, když se s nimi převrátila loď na jezeře v Missouri. Teď popsali, jak ke tragédii došlo a co si pamatují z vlastní záchrany.

Tia Colemanová ztratila v jediném okamžiku manžela, tři potomky a dalších pět členů rodiny. Její poslední slova, než se výletní loď převrátila a ve vlnách zemřelo dohromady 17 lidí, byla "zachraňte děti". To se ale nepodařilo, píše portál Daily Mail.

Po neštěstí se rozhodla o hrozném zážitku promluvit a varovat tak ostatní. "Když se loď začala potápět, můj syn byl stále vpravo ode mě. Pak ale voda stoupla a já už jsem nikoho neviděla, ani nikoho necítila," popsala Tia.

Potom se podle svého vyprávění praštila do hlavy o část lodi a ocitla se pod hladinou. "Voda byla studená, věděla jsem, že jsem na dně," uvedla Tia. Když se dostala nad hladinu, spatřila svědky, jak se snaží zachránit, koho můžou.

"Nějak jsem se dokázala dostat do lodi a tihle skvělí lidé, andělé, netuším, kdo to byl, mě vytáhli. Ale pořád jsem neviděla svou rodinu," doplnila Tia. A už také nikdy neuvidí - kromě dětí a manžela zemřeli při nehodě i její tchyně s tchánem, švagrová, strýc a synovec.

Související obsah

Podle Tii nese alespoň část viny kapitán výletní lodi, který údajně pasažérům řekl, že si nemusí oblékat záchranné vesty. "Když nastal čas, abychom je měli, už bylo pozdě. Myslím, že mnoho lidských životů mohlo být ušetřeno," prohlásila Tia.

Plavidlo se na vodu vydalo ve čtvrtek krátce před sedmou večer místního času. Na jezero vypluly dvě výletní lodě, jak ukazuje video, které na internetu sdílel jeden ze svědků. První loď se dostala k pobřeží, další vítr převrátil. Zahynulo 17 cestujících.

Podívejte se na reportáž TV Nova:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz