útok

Polili tříleté dítě kyselinou, má popálený obličej a ruce

Polili tříleté dítě kyselinou, má popálený obličej a ruce
Zdroj: Thinkstockphotos

Vážná zranění utrpěl tříletý chlapec po útoku kyselinou v anglickém městě Worcester. Nebezpečná látka, která byla vhozena do bezprostřední blízkosti jeho kočárku, mu způsobila popáleniny v obličeji a na rukou. Policie případ vyšetřuje jako “záměrný útok“.

Celý incident se odehrál v sobotu okolo 14:00 v jednom z obchodů nákupního centra Shrub Hill Retail Park, informovala v neděli zpravodajská stanice Sky News. Dítě hospitalizovali s vážnými popáleninami v oblasti paží a obličeje.

Policie poté zveřejnila fotky tří mužů, kteří se v obchodě kolem dítěte pohybovali a po útoku ihned odešli. Následně byli útočníci ve věku 22, 25 a 26 let zadrženi v Londýně a obviněni ze spiknutí, které vedlo až k těžkému ublížení na zdraví.

Související obsah

Kriminalisté případ vyšetřují jako “záměrný útok“ na tříletého chlapce. Motiv útoku je zatím zcela neznámý. Vyšetřovatelé zkoumají také složení látky, která dítěti popáleniny způsobila.

V souvislosti s tímto případem zadržela policie také 39letého muže z Wolverhamptonu, který je rovněž obviněný ze spiknutí s cílem způsobit těžkou zdravotní újmu. Podle Sky News zůstává muž stále ve vazbě.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz