Pivo

Nadšenci uvařili pivo z konopí. Rychle vás nakopne, tvrdí!

Nadšenci uvařili pivo z konopí. Rychle vás nakopne, tvrdí!
Zdroj: Profimedia

Pivo považuje spousta Čechů za náš národní nápoj. A jediný správný recept obsahuje ječmen, chmel a slad. Nadšenci z Kanady na to šli ovšem odvážněji a uvařili pivo z konopí!

Konopná piva se sice dají sehnat už delší dobu, ale jde tak trochu o podvod - pivo je totiž uvařené normálně z ječmene, jen do výsledné směsi je přidán konopný olej.

To novinka od firmy Province Brands z Toronta je opravdu z konopí - pivo se totiž vaří ze stonků a kořenů rostliny, upozorňuje britský Daily Mail.

Generální ředitel a jeden ze zakladatelů Province Brands Dooma Wendschuh popisuje, že výtvor jeho společnosti má suchou, pikantní chuť a prý není tak sladký jako běžná piva z ječmene.

"Naše pivo vás nakopne velmi rychle, což u pochutin s marihuanou není běžné," vyzdvihl Wendschuch. Kanada v červnu schválila zákon, který povoluje na celostátní úrovni užívání marihuany pro rekreační účely. Nová norma vstoupí v platnost v říjnu.

Související obsah

Mladý podnikatel doufá, že jeho produkt změní pijáckou kulturu. Zároveň ovšem přiznal, že uvařit pivo z konopí nebylo nic lehkého. První vzorky prý byly skoro nepoživatelné, některé chutnaly jako shnilá brokolice.

Výsledné konopné pivo neobsahuje žádný alkohol a dokonce ani lepek. Přesto po něm mají konzumenti "špičku", protože obsahuje psychoaktivní látku tetrahydrocannabinol - stejnou, která je v klasické "trávě".

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz