Inzulín

Matka kvůli dávkám píchala synovi inzulin, odsedí si 6,5 roku

Matka kvůli dávkám píchala synovi inzulin, odsedí si 6,5 roku
Zdroj: Profimedia

Šest a půl roku stráví ve vězení žena z Havířova, která svému zdravému synovi píchala inzulin. Dělala to proto, aby mohla na chlapce pobírat sociální dávky. Vrchní soud ženě o 18 měsíců snížil trest, který jí v dubnu uložil pražský Městský soud.

Žena má podle rozsudku Vrchního soudu zaplatit chlapci odškodné 200 tisíc a 70 tisíc pojišťovně coby náhradu škody. Ve vězení stráví 6,5 roku. Městský soud ženě původně uložil trest o 18 měsíců delší.

Podle soudních znalců byl zdravý chlapec vystaven dávkám inzulinu nejméně tři měsíce. Žena chlapci píchala inzulin i poté, co skončil v motolské nemocnici. U Městského soudu se bránila, že chlapci píchla inzulin jen jednou a to omylem, to ale vyvrátily znalecké posudky.

Obažoloba uvedla, že chlapci hrozilo, že se u něj rozvine epilepsie. Chlapec po dávkách inzulinu začal tloustnout, bolela jej hlava a objevovaly se u něj třesy. Dávky inzulinu mu způsobily nízkou hladinu cukru v krvi.

Související obsah

Když se ženy zeptal soudce Městského soudu na motivaci, odpověděla: "Protože jsem prostě blbá". Státní zástupkyně argumentovala tím, že se žena prostřednictvím vyvolávání zdravotních potíží u svých dětí snažila získat sociální dávky.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Inzulín

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz