Lidl

Na internetu se šíří podvodné poukazy do Lidlu! Neklikejte na ně!

Řetězec Lidl informoval o podvodných poukazech, které kolují po internetu. Vyzývá své zákazníky, aby na poukazy neklikali, je totiž možné, že jde o vir. Lidl dokonce podává trestní oznámení na neznámého pachatele.

"Milí zákazníci a naši fanoušci, mějte se na pozoru před dalšími podvodnými poukazy! Nejedná se o naše nabídky! Prosíme, abyste na výzvy neklikali!" varuje řetězec na svém facebooku.

Akce láká na kupón v hodnotě 1500 korun a na dárkovou kartu v hodnotě 1000 korun - to vše samozřejmě "zdarma". Lidl ale varuje, že je možné, že jde o vir nebo o přesměrování na stránky, kde je nutné vyplnit osobní údaje.

"Jaké to bude mít následky nevíme, ale pokud jste vyplnila i nějaké osobní údaje nebo hesla, určitě je doporučujeme změnit. Také bychom možná smazali cookies, aby Vás stránka nemohla sledovat," odpověděl market na otázku zákaznice, která už na nabídku klikla.

Není ale sama - podle komentářů nabídce věřilo více lidí. Někteří přitom upozorňují už na podezřelou adresu, ze které nabídky chodí, tedy lidl-cz.win. Další si všímají také špatné češtiny, například slovního spojení "dáreková karta".

Související obsah

Nejde o první podvod, ve kterém pachatelé zneužili značku Lidl. Už v minulosti se totiž objevily podobné kupóny v hodnotě tisíců "zadarmo". Při prokliku na kupón či pochybný web ale hrozí nakažení vašeho počítače či telefonu nebezpečným softwarem - například takovým, který je schopný sledovat vaši online aktivitu, a to včetně zadávání citlivých údajů jako jsou hesla a PIN kódy.

nor TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz