Cestujeme bezpečně

Pohroma pro turisty: V našem nejbližším moři zakázali koupání!

Na více než padesátce pláží u Baltského moře zakázali koupání. V důsledku horkého počasí se tady v nezvykle teplé vodě rozmnožily sinice.

Zákaz koupání se týká písečných pláží v oblasti od západopolského města Svinoústí až po přístavní město Gdyně na východě baltského pobřeží. S odkazem na agenturu AP o tom informují tvnoviny.sk. Nejen úřady, ale i záchranáři upozorňují turisty, aby v těchto oblastech do moře nevstupovali.

Ve vodách Baltského moře došlo díky oteplení vody k rozmnožení zelenohnědých kolonií sinic, které představují zdravotní riziko. Místní hygienici vydali varování, že kontakt s bakteriemi může způsobit alergie a vyrážky. Pití kontaminované vody může zároveň vést k vážným zažívacím potížím.

Související obsah

V Polsku v uplynulých 12 letech nezaznamenali takhle výrazné rozmnožení sinic. Jde o důsledek mimořádně vysokých teplot kolem 34 stupňů Celsia, čímž došlo k oteplení jinak studeného Baltského moře.
 

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covid-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktury. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz