Voják

Voják (26) z Vyškova se do hlavy asi střelil sám, tvrdí policie

Voják (26) z Vyškova se do hlavy asi střelil sám, tvrdí policie
Zdroj: Profimedia

Podle vojenské policie se voják z Vyškova, který minulý týden podlehl střelnému zranění hlavy, pravděpodobně střelil sám. Zatím ale není jasné, jestli šlo o pouhou náhodu.

"To, že se voják střelil sám, jsou zatím pouze spekulace. Nicméně dosud nashromážděné indicie naznačují, že na tragédii neměla podíl žádná další osoba," řekla TN.cz mluvčí vojenské policie Nikola Hájková.


Zároveň nemohla upřesnit, zda se jednalo o náhodu nebo sebevraždu. "Věc je stále ve fázi vyšetřování, proto ještě nemůžeme dělat žádné závěry," dodala Hájková.

Související obsah


26letého desátníka minulý čtvrtek odvezli záchranáři z Velitelství výcviku Vojenské akademie ve Vyškově do Fakultní nemocnice v Brně s těžkým střelným poraněním hlavy. 

V pátek mluvčí Generální štábu Armády České republiky Jindřich Plescher oznámil, že voják svým zraněním podlehl.
 

nor TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Voják

Důležité Události

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz