V akváriu v texaském San Antoniu řešili policisté kuriózní případ. Tříčlenná skupina tam totiž ukradla zhruba půlmetrového žraloka a v kočárku ho propašovala z budovy. Zloději se nakonec ke krádeži přiznali.
Pachatele zachytila bezpečnostní kamera, proto je policisté dokázali identifikovat. Po návštěvě jednoho z nich se k činu přiznali. Žraločí slečna, které říkají Helen, se tak už v pořádku vrátila zpátky do akvária, informovala americká televize Fox News.
BREAKING: Here's a first look at the shark that was stolen @News4SA @KABBFOX29 pic.twitter.com/OrAHKfdWop
— Renee Santos (@RSantosTV) July 31, 2018
Podle vyšetřovatelů si ji zloději jednoduše vzali z otevřeného akvária. Jeden Helen vzal za ocas, další dva ji zabalili do mokré deky. Poté ji hodili do kýble a ten umístili do kočárku. V nákladním voze pak trojice i s "úlovkem" areál opustila.
Zloději se údajně zaměřovali právě na vodní zvířata, protože jeden z nich již doma má mořské akvárium a sbíral pro něj exponáty. Helen se ale přitom snažil prodat na internetu za 300 dolarů (zhruba 6,5 tisíce korun), píšou CBS News. Skupina nyní čelí obvinění z krádeže.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz