Jihlava

U domu v Jihlavě mají netradiční atrakci. Na garáž si dali tramvaj

Netradiční výzdobou obohatil svůj rodinný domek pan Bohuňovský z Jihlavy. Jako pravý fanoušek hromadných dopravních prostředků si vyzdobil rodinný domek skutečnou tramvají.

Někdo má na zahradě květináče nebo sádrové trpaslíky. Luděk Bohuňovský z Jihlavy, který je členem spolku zachraňující staré hromadné dopravní prostředky, si na svou garáž postavil tramvaj. Dokonce stále funkční!

"O tuto jednu konkrétní už neměl nikdo zájem, takže nebýt nás tak by skončila ve šrotu a to nám přišlo líto," vysvětloval pro TV Nova neobvyklou výzdobu Luděk Bohuňovský.

Tramvaj je z roku 1987 a váží 16 tun. "Je plně pojízdná. Těsně před tím, než jsme ji odvezli z Olomouce, jsme měli možnost si ji vyzkoušet," prozradil Bohuňovský.

Ještě na rozloučenou se s ní projížděli Olomoucí. Pak ji naložili na podvalník a tramvaj se vydala na 200kilometrový výlet do Jihlavy. Než se ale dostala na střechu garáže, musel vše povolit statik. Aby se nepropadla, je ukotvená k rodinnému domu a stojí na bytelných traverzách. A pak už se do práce dal těžkotonážní jeřáb.

Související obsah

Tramvaj na zahradě se okamžitě stala atrakci pro celé okolí a manželka majitele má o starost navíc. "Já si myslím, že se budu starat hlavně o manžela, aby on se mohl starat o tohle, protože tohle je na mě už trošku velký stroj," prozradila Hana Bohuňovská.

Z tramvaje by chtěla udělat v budoucnu netradiční kavárnu. Jde o to, jestli přesvědčí manžela - ten z ní totiž chce mít klubovnu pro své kamarády ze spolku.
 

vbo, David Pik, TN.cz

K tématu Jihlava

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz